EstateGuru – Nauji vėjai Lietuvos p2p rinkoje

Su Tomu Grižu susipažinau prieš kiek seniau nei metus. Draugė Asta pakvietė į „Real Estate Power Lunch“ pietus ir paminėjo, kad ten susirenka jauni, užsidegę ir įdomūs žmonės, o juos visus sujungia nekilnojamojo turto (NT) tema. Asta nemelavo. Pietų metu Tomas daug pasakojo apie įvairias trumpalaikės nuomos tendencijas, galimus objektus ir įrengimo ypatybes. Vėliau daugiau „matėmės“ virtualioje erdvėje – įvairūs straipsniai, video įrašai ar konferencijos. Prieš du mėnesius Tomas prisijungė prie EstateGuru komandos ir kartu su kolega Artūru Konusevičiumi yra atsakingi už plėtrą Lietuvoje.

Nauja platforma žengia pirmuosius žingsnius Lietuvos rinkoje su naujais veidais priešakyje – kaip jų nepakalbinsi?

– Kaip sekasi? – paklausiau Tomo, svečiuodamasis EstateGuru Lietuva biure, įsikūrusiame Vilniaus Technopolyje.

– Gerai,- šypsodamasis atsako Tomas. – Per du pirmuosius mėnesius NT projektams vystyti suteikėme paskolų už kiek daugiau nei 1.5 mln. eurų. Esame patenkinti rezultatais ir tai tik pradžia. Taip pat pradedame kalbėti apie tai, kad kiekvienas lietuvis gali investuoti į būtent Lietuvos NT projektus ir taip palaikyti šalies ekonomiką, miestų plėtrą.

– Kokia veikla užsiėmėte prieš šį naują iššūkį ir kas paskatino prisijungti prie EstateGuru?

– Abu “atkeliaujame” iš NT srities: Vilniuje turiu įkūręs trumpalaikės nuomos administravimo agentūrą “Superhost”, Artūras nemažai metų darbavosi komercinio ir investicinio NT srityje. Prisijungimas prie kompanijos, sujungiančios šiuolaikinius tech sprendimus ir NT, mums abiems buvo gan natūralus žingsnis bei savotiškas atsakymas į klausimą “what’s next?”.

– Už ką esate atsakingi tarptautinėje EstateGuru komandoje? Atstovausite Lietuvą ar ir kitus regionus? – EstateGuru savo veiklą vykdo ir Estijoje, ir Latvijoje.

– Tiesą pasakius, abu esame atsakingi už plėtrą,- vėl šypsosi Tomas. Bet darbus pasidaliname. Juolab, kad ir mūsų kompetencijų sritys skiriasi. Artūras yra vienas iš stipriausių mano sutiktų NT rinkos profesionalų, kas liečia, mūsų atveju, taip vadinamąjį due dilligence: projekto, į kurį siūlysime investuoti EstateGuru investuotojams, “sveikatos patikrinimą”. Esame atsakingi prieš daugybę žmonių, investuotojų, patikinčių savo investicijas būtent mūsų platformai.

Mane dažniausiai galima sutikti pusryčiaujant ar pietaujant su verslo partneriais, potencialiais verslo partneriais ir aptarinėjant tai, kaip mes galime jiems padėti vystant jų NT projektus. Taip pat rūpinuosi EstateGuru pristatymu, marketingu Lietuvoje.

Mes už Lietuvą!

– Kokie planai Lietuvai – ką jau spėjote nuveikti ir kokius esate numatę ateities tikslus?

– Dar tik pati pradžia. Prisijungę prie EstateGuru ir grįžę iš Estijos (mums prisijungiant, į Taliną, kuriame įsikūręs pagrindinis kompanijos biuras, buvo susirinkusi bene visa komanda, kuri įprastai išsibarsčiusi per visą pasaulį – nuo Australijos iki Armėnijos) “naujomis akimis” apsižvalgėme ir kibome į darbus. Po galybės puodelių kavos (labai džiaugiamės, kad ji – labai kokybiška, iš “Huracan”, ir kad įeina į mūsų biuro nuomos kainą!), mažesnės, bet irgi galybės susitikimų, kartais iki vėlumos užtrunkančių projektų patikrinimų (nebaigiame darbo 17 val. kaip kad bankai), galime tik pasidžiaugti, jog kol kas viršijame nusimatytus planus ir, kaip jau minėjau, esame suteikę daugiau nei 1.5 mln. paskolų. Na, o negrąžintų paskolų procentas per trijų metų EstateGuru gyvavimo (Estijoje ir Latvijoje) istoriją yra lygus nuliui. Šioje rinkoje, šiame sektoriuje tai geras rodiklis.

– Kuo EstateGuru platforma turėtų būti patraukli Lietuvos investuotojams?

– Na, apart to, kad kiekvienas galime prisidėti prie būtent lietuviškų NT projektų vystymo (nors, kaip pastebime, lietuviai labiau linkę investuoti į projektus Estijoje – jos siejimas su Skandinavijos šalimis, turbūt, daro įtaką). Aišku, daugumai svarbu skaičiai, bet ir jie mūsų platformoje – patrauklūs. Dar vienas faktas, apie kurį esu užsiminęs, tai jau minėtas nuodugnus kiekvieno projekto patikrinimas, kurį atliekame. Neužtenka ateiti su įkeitiniu ir tiek: patikros procesą sudaro daugybė dalykų ir, patikėkite, paraiškų sukaukiame įvairiausių. Mūsų investuotojai gauna atrinktus, geriausius pasiūlymus.

– Kaip su Jumis galėtų susisiekti projektai ieškantys finansavimo ar investuotojai turintys papildomų klausimų?

– Pas mus viskas paprasta – ar tai būtų atsakymas į klausimą, ar finansavimas vienam ar kitam projektui. Mūsų roles su Artūru aš šiek tiek apibūdinau, todėl galite kreiptis į kažkurį iš mūsų arba tiesiog parašyti lithuania@estateguru.co ir mes netrukus susisieksime!

EstateGuru atstovai Lietuvoje - Tomas Grižas

Tomas Grižas

EstateGuru atstovai Lietuvoje - Artūras Konusevičius

Artūras Konusevičius

Kava puodeliuose senka ir mūsų suplanuotas laikas eina į pabaigą – spaudžiame rankas, atsisveikiname ir Tomas jau lekia į kitą susitikimą.

EstateGuru platforma jau kurį laiką buvo žinoma Lietuvos investuotojams, tad atstovybės atsiradimas Lietuvoje turėtų tik pagerinti santykius ir padidinti finansavimosi ir investavimo prieinamumą.

Sėkmės Tomui ir Artūrui! O investuotojams primenu – pieš investuojant reikėtų pasigilinti, kaip veikia platforma, kokios galimos rizikos, kaip atrodo sutartys ir svarbiausia – riziką įsivertinti asmeniškai.

Jeigu viską išsiaiškinus norėsite išbandyti, registruojantis su šia nuoroda platforma jums skirs papildomą 0.5% premiją nuo investicijų atliktų per pirmus 3 mėnesius – https://goo.gl/UyhgVi .

This entry was posted in Finansai and tagged , , , . Bookmark the permalink.

One Response to EstateGuru – Nauji vėjai Lietuvos p2p rinkoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *